ada
ada
 

Ortotropinis – ortodontinis gydymas

Ortotropija dar žinoma kaip veido formavimosi valdymo mokslas priešingas ortodontijai

Tai ne tik gydymas, už to slepiasi visa filosofija, kai gydant individualias paciento sąkandžio problemas atsižvelgiama į tinkamą viso veido vystymąsi ir laikyseną.

Ortotropijos terapijos metu pagrindinis tikslas yra pataisyti bloga linkme besiformuojančius apatinį ir viršutinį žandikaulius, veikiant per raumenų tonusą, laikyseną ir taisyklingos burnos ertmės organų funkcijos pratimus. Tokius, kaip liežuvio padėties taisymas, teisingas rijimas, sąmoningas kvėpavimas.

Gydytojas Paulius Deineka teigia, kad toks gydymo būdas padeda išspręsti ne tik sąkandžio, žandikaulio sąnario problemas, tačiau taip pat pagerina veido išvaizdą, bendrą organizmo būklę, miegą, kvėpavimą, laikyseną. Tiesa, jis veiksmingiausias ankstyvesniame amžiuje, kai žandikaulis dar tik formuojasi, tačiau, atkakliai siekiant, rezultatai akivaizdūs ir su suaugusiais.

Vienas iš pagrindinių prietaisų, naudojamų ortotropijoje – treinerių sistemos. Dens Perfectus klinikoje naudojama pažangi, pasauliniu mąstu žinoma MYOBRACE sistema.

Pirminis šių funkcinių aparatų tikslas – pašalinti įpročius, lemiančius netaisyklingą sąkandžio formavimąsi, ir išugdyti naujus. Tokius, kaip:

  1. Teisinga liežuvio padėtis „poilsio“ bei rijimo metu- speciali „kilpelė“ bei „apsaugos“ nukreipia liežuvį į taisyklingą padėtį.
  2. Kvėpavimas per nosį, o ne per burną – tai padeda vystytis žandikauliui ir teisingam sąkandžiui.
  3. Taisyklingas rijimo veiksmas bei lūpų padėtis „ramybės“ ir veiksmo metu – prisideda prie tvarkingo priekinių dantų augimo.

Gydymo procese naudojami keli funkciniai MYOBRACE aparatai – minėtiems įpročiams suformuoti, “lanko” formos vystymui bei žandikaulio plėtimui ir, galiausiai, palaikymui (retencijai). Gydymas veiksmingiausias mažiesiems, nes pokytis lengvesnis dar augimo stadijoje. Laiku pritaikyti, MYOBRACE gali padėti išvengti tradicinio gydymo ortodontininėmis tiesinimo sistemomis – breketais ar kapomis!

Vaikams ir dažnai vyresniems, kuriems galutiniam rezultatui reikės tradicinių tiesinimo sistemų, treineriai paruošia žandikaulį ir veikia kaip dantų grįžimo į pirminę padėtį prevencija – daugiau šansų, kad rezultatas išliks stabilus.

Tiesinimas kapomis 

Esant galimybei, dantų tiesinimui pacientai renkasi ne tradicinę ortodontinę sistemą breketais, o alternatyvą – tiesinimo kapas.

DENS PERFECTUS klinikoje naudojamos naujos kartos dantų tiesinimo kapos – ORDOLINE.

Inovacijų, skaitmeninio planavimo ir daugybės ortodontijos įrankių dėka ORDOLINE kapomis gali būti gydomi net ir sudėtingi dantų susigrūdimo, netaisyklingo sąkandžio atvejai.

Kuo gi jos pranašesnės ir ką reikia žinoti:

  • vienas didžiausių privalumų – kapos yra permatomos;
  • esant poreikiui, kapas galima išsiimti (valgant sportuojant ir pan.);
  • reikia rečiau lankytis pas odontologą;
  • lengvesnė priežiūra, neskausminga nešioti;
  • mažiau diskomfoto kasdienybėje;
  • priklausomai nuo individualaus atvejo, gydymas gali užtrukti   trumpiau.