ada
ada
 

Periodontologija

Ortotropija dar žinoma kaip veido formavimosi valdymo mokslas priešingas ortodontijai

Periodontas – tai aplink dantį esantys audiniai. Periodonto ligos yra vienos pavojingiausių dantų ligų, tam tikrais atvejais net tampančių viena iš dantų netekimo priežasčių. Periodonto ligos pasireiškia paraudusiomis, jautriomis, skausmingomis, kraujuojančiomis, paburkusiomis dantenomis, taip pat, blogu burnos kvapu. Pastebėję bent vieną iš šių požymių, nelaukite rimtų pasekmių ir sudėtingo vėlesnio gydymo – apsilankykite pas gydytoją nedelsdami. Periodonto ligos skirstomos į gingivitą ir periodontitą. Gingivitas yra ankstyva ligos stadija, kuri negydoma gali išsivystyti į sunkesnį dantenų uždegimą – periodontitą.

Kas sukelia periodonto ligas?

  • Nepakankama  asmeninė burnos higiena
  • Nereguliariai atliekama profesionali burnos higiena
  • Liga dažnai pasireiškia sergantiems cukriniu diabetu
  • Paveldimumas
  • Rūkymas
  • Stresas

Gydymas

Periodonto ligų gydymas – tai gydytojo periodontologo, burnos higienisto ir paties paciento glaudus bendradarbiavimas. Priklausomai nuo situacijos sudėtingumo, periodonto ligos gali būti gydomos taikant vieną iš trijų metodų:

Nechirurginis gydymas Chirurginis gydymas Palaikomasis gydymas
Tiek periodonto gydymui, tiek profilaktikai atliekama profesionali burnos higiena. Po šio etapo gali sumažėti arba visai išnykti dantenų kraujavimas, paburkimas ir kiti nemalonūs požymiai. Reikalingas tokiu atveju, kai dantenų kišenių gylis 5–6 ir daugiau mm. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, todėl jokių nemalonių pojūčių nejausite. Atkėlus dantenas, pašalinami giliai esantys dantų  akmenys, uždegiminiai audiniai -granuliacijos. Sergant periodonto ligomis, būtina reguliariai lankytis profesionalios burnos higienos procedūroje.  Jeigu dantų apnašos vėl kaupiasi ant dantų paviršiaus, liga atsinaujina, progresuoja, o susirgus pakartotinai, liga dažniausiai vystosi labai greitai, o gydymas yra sudėtingesnis ir ilgesnis.