ada
ada
 

Profesionali burnos higiena

Profesionali higiena atliekama ne tik dėl estetikos, bet ir dėl bendros sveikatos būklės

Juoda arbata, kava, tabakas palieka dėmes ant dantų, kurių neįmanoma nuvalyti įprastu būdu. Šias apnašas  nesudėtingai galima pašalinti profesionalios burnos higienos (PBH) metu. PBH yra 30–60 minučių trunkanti saugi ir jokių nemalonių pojūčių nesukelianti odontologinė procedūra. Profesionali higiena atliekama ne tik dėl estetikos, bet ir dėl bendros sveikatos būklės. Ant dantų besikaupiančios apnašos gali sukelti uždegiminius procesus ir didina riziką susirgti pavojingomis burnos ertmės ligoms, tokioms kaip ėduonis, periodonto ir burnos ertmės gleivinės ligos. Norint užkirsti kelią komplikacijoms, nemaloniam burnos kvapui ir neestetiškai šypsenai, būtina reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną.

PBH taip pat rekomenduojama atlikti prieš tam tikras odontologines procedūras: chirurgines operacijas, ortodontinį gydymą, dantų balinimą. Norėdami užtikrinti sveiką dantų ir aplinkinių burnos audinių būklę bei gaivų burnos kvapą, profesionali burnos higiena turėtų tapti neatsiejama burnos priežiūros dalimi, kurią vidutiniškai reikėtų atlikti kas pusę metų.

Kaip tai vyksta?

Profesionalios burnos higienos procedūros metu, specialistas periodongaliniu zondu išmatuoja dantenų kišenių gylį, nuo dantų pašalina kietąsias ir minkštąsias apnašas bei pigmentines dėmes. Tuomet, šepetėlu ir poliravimo pastomis nupoliruoja dantų paviršių. Esant poreikiui ir pageidavimui, dantys gali būti papildomai pabalinti specialia sodapūte “Air-flow”. Galiausiai, impregnuojami nujautrinančiomis, remineralizuojančiomis gydomosiomis medžiagomis. Procedūros pabaigoje specialistas pasidalina vertingais patarimais apie savarankišką dantų priežiūrą namuose. Pacientui pageidaujant, parekomenduojamos ir parenkamos būtent jam tinkančios burnos higienos priemonės.

Kas nutinka, neatliekant higienos?

  • Kaupiasi apnašos
  • Susiformuoja dantų akmenys
  • Dantų išvaizda tampa neestetiška (dantys patamsėja, pagelsta, atsiranda dėmės)
  • Burnos kvapas tampa nemalonus
  • Galima susirgti burnos ertmės ligomis (ėduonis, periodonto ligos)
  • Rizikuojama prarasti dantis