ada
ada
 

Žandikaulio sąnario gydymas

Negydomi SAŽ sąnario sutrikimai gali turėti neigiamą įtaką visai burnos ertmei, sąkandžio patologijai, stuburo problemoms, kaklo ir pečių jaustos raumenų disfunkcijai

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) sutrikimai sukelia skausmą sąnario ar aplinkinių audinių bei galvos srityje. Be to, gali būti ribotas išsižiojimas ar pasireikšti traškesys žiojantis, sudėtinga kramtyti ir kalbėti, rečiau išnyra žiovaujant. Pasireiškus nors keletui šių požymių, būtinai apsilankykite pas odontologą pasikonsultuoti. Negydomi SAŽ sąnario sutrikimai gali turėti neigiamą įtaką visai burnos ertmei, sąkandžio patologijai, stuburo problemoms, kaklo ir pečių jaustos raumenų disfunkcijai bei visai Jūsų bendrai fizinei ir psichinei sveikatos būklei.

Gydymas

Smilkininį apatinį žandikaulio sąnarį gydo gydytojų specialistų komanda, pasitelkdami modernią įrangą. Visų pirma, kruopščiai ištiriami žandikaulio sąnario sutrikimai, diagnozuojama jų priežastis, pakenkimo lygis, komplikacijos ir tik tuomet paskiriamas efektyviausias gydymo būdas.

  • Kompleksinis gydymas. Dažniausiai prireikia kompleksinio gydymo ir visos gydytojų komandos:  odontologų, ortodontų, kineziterapeutų ar kitų specialistų pagalbos.
  • Sukandiminės kapos. Gana dažnai žandikaulio sąnario sutrikimus lemia kramtomųjų raumenų hyperfunkcija, griežimas dantimis, pastovi įtampa, stresas. Tokiu atveju pagaminamos specialios raumenis atpalaiduojančios kapos, kurias reikia užsidėti naktimis, tokiu būdu apsaugant nuo per greito dilimo patį sąnario diską,  dantų emalio pažeidimų ir sąkandžio aukštį nuo sužemėjimo.

Kas nutinka, negydant sąnario sutrikimų?

Žandikaulio sąnario sutrikimai savaime nepraeina ir jų neįmanoma išsigydyti patiems. Nesprendžiant žandikaulio sąnario problemų, gydymas tampa sudėtingesnis ir trunka ilgiau. Skausmas ir nepatogumai ilgainiui tik stiprėja: išsižiojimas tampa ribotas, gali pasireikšti ne tik sąnario skausmas, bet ir pastovus galvos maudimas,  traškesys sąnaryje taip pat stiprėja, atsiranda kaklo ir pečių juostos raumenų įtampa, krypsta, deformuojasi stuburas ir tt.